המעבר בין התיכון לצבא

חיילהצטרפנו אל ירדן בחיפוש אחרי השינוי שעובר על התלמידים המסיימים את התיכון ועוברים אל הצבא, שוחחנו עם חייל אשר עכשיו משרת בצבא כקרבי ולעומת זאת עם חייל אשר עכשיו משרת בצבא כג'ובניק, היכנסו כדי לשמוע עוד.

מאת: מיכאל לנדאו, ירדן מדנס ורוני יקרנג'י

בכתבתנו הבחנו כי המעבר המשמעותי יותר שבין התיכון לצבא משתנה ותלוי בסוג התפקיד של כל חייל אך עם זאת ישנם המון חיילים שתפקידם הוא ג'ובניקים ומעבר זה מקשה עליהם ועל אורך חייהם.

הגיוס לצבא מצריך הסתגלות והתמודדות עם קשיים. אחד הקשיים המרכזיים שחווים מתגייסים נובע מהריחוק מהבית ומהמשפחה. אמנם קיימים מסלולים בהם השירות הוא במתכונת של "יומיות" (משמע נוכחות בבסיס למשך מספר שעות ביום), אך בזמן הטירונות. על החיילים לשהות בבסיס מספר ימים ברצף.

בעת הגיוס, מחיים פרטיים עוברים הצעירים לחיים בצוותא בכל שעות היממה, עם אנשים רבים המגיעים מרקעים מגוונים. ממערכת בה כמעט ולא היו הבדלים בין המינים, הם עוברים למערכת צבאית בה תפקידי הגברים והנשים מוגדרים, בדרך כלל, באופן שונה זה מזה. ההתמודדות עם ההסתגלות למערכת החדשה שונה מפרט לפרט. מהכתבה ניתן לראות את השוני בין שני החיילים וכיצד המסגרת החדשה השפיעה על כל אחד מהם.

לסיכום, המעבר בין התיכון לצבא הוא מעבר המלווה בקשיים רבים המשפיעים על כל אחד ואחת באופן שונה אך כולנו עוברים זאת ומתגברים וכל מעבר, קושי ומקום חדש בסופו של דבר הופכים כחוויה בלתי נשכחת.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s